AKCE 2 + 1 KOLAGEN ZDARMA PROHLÉDNOUT

PITNÝ REŽIM v hlavní roli

Ahoj,                                                                                                 

dneska si společně posvítíme na hodně důležité téma, kterým je pitný režim. Jasně, každé malé dítě ví, že my lidé jsme z velké části tvořeni z vody a že bez ní moc dlouho nevydržíme.  Ale proč je ta voda v našich tělech tak důležitá? V jaké formě a množství bychom ji měly ideálně doplňovat? Pojďme na to.

Voda je prostě takový malý zázrak, díky ní v našich tělech probíhají všechny pro život důležité procesy. Mimo jiné po našem těle rozvádí potřebné živiny a odvádí z něj pryč odpadní látky. Navíc nedostatečný pitný režim může způsobit i pěknou zdravotní paseku, ať už tě „jenom“ bolí hlava, nebo si nedostatečným pitím zaděláš na potíže s funkcí ledvin.  Zkrátka není pochyb o tom, že pít se musí.  A při hubnutí to platí dvojnásob.

Kolik vody vypít?

Mezi lidmi koluje mnoho polopravd o tom, jak velké množství tekutin bychom měly denně přijmout. Úplně není pravda, že každá z nás musí denně vypít dva litry vody. To je spíš takový průměr. Ale pokud nechceš trávit čas vypočítáváním toho, kolik vody bys měla vypít, sázkou na ty 2-2,5 litru bys neměla nic zkazit (to samozřejmě neplatí, pokud intenzivně cvičíš, o tom si povíme za chviličku). Mimochodem, ke kontrole vypití takového množství vody ti skvěle poslouží náš Skinny girls barel s objemem 2,2 litru, který stačí jednou denně naplnit a můžeš zapomenout na únavné počítání  sklenic :-). Pokud ti ale trocha matematiky nepřidělává vrásky, svoji ideální denní spotřebu vody si můžeš vypočítat jednoduše. Na 15 kilogramů váhy bys totiž každý den měla vypít zhruba půl litru.

A co v létě a při cvičení?

Trochu jiná situace nastane v horkém létě a při zvýšené tělesné zátěži. Je potřeba totiž nahradit veškeré ztráty tekutin, které jsou při větším pocení samozřejmě vyšší. Při intenzivním pravidelném tréninku tvoje tělo může potřebovat až 5 litrů vody za den (doporučuje se 1 litr navíc k běžné spotřebě za každou hodinku cvičení), naopak v klidovém režimu by takové množství už mohlo být zbytečnou zátěží pro ledviny.  Pocením navíc vyplavujeme velké množství důležitých minerálů, není tedy od věci čistou vodu občas nahradit nějakou minerálkou.

Kdy se napít?

Kdykoliv na tebe přijde žízeň :-)  Ne, to už by bylo vlastně trošku pozdě. Klíčem k úspěchu je hlavně pravidelnost. Nemá smysl ráno u snídaně vypít několik litrů, celé dopoledne běhat na záchod a večer mít vyprahlo. Pít je potřeba průběžně během celého dne, tělo tak dokáže s vodou dobře hospodařit a pošlape jako švýcarské hodinky. Stejně tak není nejlepší nápad dohnat větší část doporučené denní dávky tekutin večer před spaním, spánek s plným močovým měchýřem totiž moc relaxační není. Pokud bys ale přece jenom hledala nějaké obecné doporučení, vypij cca čtvrt litru vody ráno, cca půl litru během dopoledne, cca půl litru u oběda, cca půl litru během odpoledne a závěrečných cca čtvrt litru večer.

A jaká voda je pro tebe nejlepší?

Možná tě to překvapí, ale jednoznačně ta kohoutková. Kvalita kohoutkové vody je u nás totiž srovnatelná s těmi balenými (podle některých odborníků dokonce vyšší) a přitom je neustále dostupná a šetří tvoji peněženku i životní prostředí. A když na ni budeš používat některou z našich Skinny girls lahví, na jednorázové plastové lahve si už nikdy nevzpomeneš. A je úplně jedno, jestli si vybereš elegantní tritanovou lahev, která je stylovým doplňkem každé kabelky, nebo jsi praktická holka a tvoje srdce si získá rolovací lahev, kterou po vypití klidně strčíš prázdnou do kapsy. Nebo to budou obě dvě? :-))

Je to celý den o vodě nuda?

Nezapomeň se jednou denně trošku rozmazlit a rozpusť si ve vodě náš kolagen s příchutí lesních jahůdek. Byl by úžasný jen jako samotná příchuť vody, ale on ti toho ve skutečnosti dá mnohem víc. Bude s tebou bojovat za mladistvou pleť, pevné nehty, krásné vlasy, zdravé klouby a ještě pomáhá v prevenci celulitidy. A voní jako léto v lese :-)

Taky už vidíš, že udržovat pitný režim může být zábava?

 

Tvoje holky ze SKINNY GIRLS :-)))